دسته‌بندی نشده

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

 

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک_ال جی برند شناخته شده‌ و باسابقه‌ی کره‌ای در صنایعی همچون محصولات الکترونیکی،

شیمی و مخابرات است. این شرکت چهارمین هولدینگ بزرگ کره‌ی جنوبی است.

 

تاریخچه تاسیس

شرکت الجی در سال ۱۹۴۷ و با نام Rak-Hui Chemical Industries توسط این هوی کو (In Hwoi Koo) تاسیس شد. اولین محصولات این شرکت، محصولات شیمیایی و بهداشتی تحت همین برند بود. پس از پنج سال برند Lucky به‌عنوان زیربرندی از راک-هوی تاسیس شد. این شرکت امروز به‌عنوان ال‌جی کمیکال شناخته می‌شود.

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

 

 

اولین نوآوری شرکت‌ لاکی، ورود به صنعت پلاستیک در کره‌ی جنوبی بود. آنها اولین شرکت کره‌ای بودند که وارد این صنعت شدند. اولین محصولات پلاستیکی لاکی، ملزومات خانگی بودند که به مرور و از سال ۱۹۵۲ به بازار عرضه شدند. پس از آن اولین خمیردندان کرمی کره‌ی جنوبی، لقب اولین نوآوری شرکت لاکی را به خود اختصاص داد. لوله‌های PVC محصولات بعدی بودند که به مرور این برند پلاستیکی را در صنعت کره‌ی جنوبی مشهور کرد.

با گسترش فعالیت در صنعت پلاستیک، برند گلداستار به این شرکت اضافه شد که به‌عنوان پدر ال‌جی الکترونیکس شناخته می‌شود. در نهایت در سال ۱۹۵۸ شرکت‌های لاکی و گلداستار با هم ترکیب شده و لاکی-گلداستار یا ال‌جی امروزی را ساختند.

گلداستار برندی بود که با تمرکز روی محصولات الکترونیی تاسیس شد. این برند پیش از تقسیم شدن و برندسازی مجدد تحت عنوان ال‌جی الکترونیکس. محصولاتی همچون رادیو، تلویزوین، مایکروفر و حتی تراکتور تولید می‌کرد. تلویزوین‌های برند گلداستار در دهه‌ی ۱۹۹۰ محبوبیت بالایی در بازارهای بین‌المللی و خصوصا آمریکا داشت.

یکی از زیرمجموعه‌های اصلی گلداستار تحت عنوان گلداستار پرسیژن. محصولات اندازه‌‌گیری همچون مولتی متر، اسیلوسکوپ و محصولات صنعتی الکترونیکی تولید می‌کرد. پس از تغییر عنوان برندها، این زیرمجموعه نیز با نام ال‌جی پرسیژن به کار خود ادامه داد. در نهایت بخش دستگاه‌های اندازه‌گیری در سال ۱۹۹۹ به EZ Digital فروخته شد. بخش محصولات صنعتی نیز کار خود را تحت برند LIG Nex1 ادامه داد.

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

 

 

همان‌طور که گفته شد بخش دیگر خط تولید محصولات گلداستار به تراکتورها اختصاص داشت. این بخش در سال ۱۹۷۵ به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از هیوندای و با همکاری شرکت ژاپنی یانمار شروع به کار کرد.

در سال‌های بعدی همکاری با شرکت ایتالیایی فیات در تولید تراکتورها انجام شد و در نهایت، محصولات تحت برندهای گلداستار و گلداستار فیات به بازار عرضه شدند. برند گلداستار فیات بعدا به LG Cable تبدیل شد.

در سال‌های ابتدایی ادغام لاکی و گلداستارملزومات خانگی این شرکت که در خارج از کره‌ی جنوبی فروخته نمی‌شدند، برند لاکی داشتند.

از محصولات معروف این برند در آن سال‌ها می‌توان مواد بهداشتی،

شوینده‌ها و خمیردندان Perioe را نام برد. برخی از این محصولات مانند پودرهای ماشین لباسشویی هنوز هم در سبد تولیدات ال‌جی قرار دارند.

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

 

در طرف دیگر تولیدات، گلداستار به محصولات الکترونیکی مشغول بود و در سال ۱۹۵۹ اولین رادیو را در کره‌ی جنوبی تولید و عرضه کرد.

این رادیو A501 نام داشت.

پنکه و تلفن، محصولات بعدی گلداستار بودند که این شرکت را به‌عنوان اولین تولیدکننده در کره‌ی جنوبی مشهور کردند. در آن سال‌ها قطعات مورد نیاز برای تولید رادیو از کشورهای خارجی به کره وارد می‌شدند.

مدیران گلداستار در تصمیمی شجاعانه، تولید قطعات را در داخل کارخانه‌های خود شروع کردند. این تصمیم یکی از اتفاقات تاریخی در صنعت الکترونیک کره بود که موجب سلطه‌ی گلداستار در این صنعت نیز شد.

به‌هرحال پیروزی‌های اولیه و تولید قطعات الکترونیکی باعث شد تا کره‌ای به تولید رادیوی دوم با استفاده از فناوری جدید ترانزیستور مشغول شوند.

این رادیو T-701 نام داشت که به خاطر استفاده از ترانزیستور و افزایش قیمت، شرکت را با بحران مالی شدید روبرو کرد. در این میان دولت نظامی کره‌ی جنوبی تصمیم گرفت تا مناطق روستایی و کشاورزی را به رادیو مجهز کند و برای این منظور، گلداستار را انتخاب کرد. این قرارداد، فروش رادیوهای این شرکت را از چند هزار به بیش از یک میلیون در سال ۱۹۶۱ رساند.

 

تاریخچه شرکت ال‌جی الکترونیک

 

_ با شروع دهه ی 1970 صنعت کره ی جنوبی پیس از پیش رو به رشد بود. مقامات دولتی و شرکت های بزرگ خصوصی قصد داشتند با گسترش زیر ساخت های صنعتی , حضور خود را در بازار های جهانی گسترش دهند.

 

یکی از زیر مجموعه های گلداستار

در آن سال ها به تولید کابل های برقی مشغول بود که تاثیر مهمی در توسعه زیر ساخت ها داشت.

در سال 1962 برای اولین بار صادرات رادیو در کره ی جنوبی شروع شد .

گلداستار به عنوان پیشگام تولید این محصولات, رادیوهای خود را به خارج از کشور صادر کرد.

در همان سال ها و پس از گذار از دوران رشد اولیه, گلداستار به صنایع مالی و تامین سرمایه برای اشخاص و شرکت ها نیز وارد شد.

_دو سال بعد حضور جدی این شرکت در صنعت مخابرات کلید خورد.

آنها اولین سیستم دیسپاچنیگ اتوماتیک پزشکی بر مبنای سوئیچ تلفنی را در کره راه اندازی کرد.

 

 

_تولیدات لوازم خانگی گلداستار در پایان این دهه به اوج رسید و زمزمه های فرمانروایی این برند در صنعت پرسود محصولات الکترونیکی به گوش رسید.

_گلداستار در سال های 1965 و 1966 خود را بعنوان اولین تولید کننده ی یخچال و تلویزیون سیاه و سفید در کره ی جنوبی معرفی کرد.در سال های بعدی باز هم اولین ها به نام گلداستار رقم خوردنند.

در سال 1968 اولین دستگاه تهویه هوا و در سال 1969 اولین اسانسور و اولین ماشین لباسشویی کره توسط این شرکت تولید و معرفی شد.

_در بخش دیگر شرکت یعنی لاک-هوی تولید محصولات صنعتی و خصوصا روغنی ادامه داشت.این شرکت با همکاری fat lndustry در سال 1967 اولین شامپو را در کره ی جنوبی معرفی کرد.

 

 

 

گسترش فعالیت:

با شروع دهه ی 1980, مدیران ال جی با مشاهده و برسی رشد سریع در سال های قبل,به فکر اتحاد بیشتر بخش ها افتادند.

در سال 1970 دومین مدیر تاریخ ال جی

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *