دسته‌بندی نشده

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH:

شرکت بوش Robert BOSCH در سال 1886زمانی که رابرت بوش تنها 25 سال سن داشت در اشتوتگارت آلمان بنا نهاده است . این شرکت با هم  فکری دو تن دیگر با سر فصل کارگاه ماشین  آلات سبک و مهندسی برق و فعالیت در زمینه تعمیر دستگاه های تلفن , لوازم برقی , دستگاه های ماشین  تحریر و ماشین آلات دیگر شروع به  کار کرد . پشتکار و تلاش های روبرت بوش در مدت زمانی نسبتا کوتاه باعث شد تا کارگاه کوچک او به شرکت بین تالمللی موفقی مبدل گردد . در اوج موفقیت این شرکت کمتر کسی متوجه این بود اساس توسعه و گسترش روز افزون این شرکت با وجود سادگی بر اختراعاتی ابتکاری همانند احتراق مغنطیسی برای موتور های درون سوز بنا شده است . تا سال 1891 تعداد همکارانش در کارگاه وی به  15 نفر رسیداما در همان سال تمام سرمایه بوش به پایان رسید , سعی کرد با قرض گرفتن پول از مادرش . دریافت وام بیشتر از بانک شرکتش را نجات دهد اما تا سال 1892 به مرز ورشکستگی رسید.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

پس از برگشت  رئیس شرکت بوش Robert Bosch از سفرش به ایالت متحده آمریکا و بریتانیا کبیر در سال 1886 او می دانست که باید به سرعت شرکتش را تاسیس کند. تا پیش از ازدواج با نامزدش , آنا کایسر , بتواند کارش را آغاز کند . با چنین تصمیم وی سریع به دنبال کارگاه , مکان مناسب , کارگر, مکانیک گشت تا بتواند کار خود را آغاز کند . در همین حال او مجبور شد کارش را 4 روز به تعویق بی اندازد . با وجود آنکه او آماده بود کر خود را در 11 نوامبر , 1886 آغار کند . تا 15 نوامبر مسئولین اجازه تاسیس را به وی ندادند.تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

بیش از گشودن کارگاهش , رابرت بوشRobert BOSCH, بادر دست شدن یک نامه پیشنهاد , در سن 23 سالگی به ایالت متحده سفر کرد که چنین امری برای یک اروپایی در آن سن و سال بسیار شگفت آور بود . در ایالات متحده وی به عنوان مکانیک نزد ادیسون و برگمن کار کرد. که باعث شد ایده های بسیاری به او بدهند که با این ایده ها به کشور خود بازگشت . در آن زمان مهندسی برق در ایالت متحده نسبت به اروپا پیشرفت بیشتری داشت . فناوری های برقی از جمله نور افکنی , سیتم زنگ , نصب تلفن, در ایالت متحده بیشتر رواج داشت. با چنین ایده هایی رابرت تصمیم گرفت چنین فناوری ها را به اروپا نیز وارد کند و آینده خود را با چنین فناوری های ایجاد کند. با آنکه او یک مکانیک دقیق بود , آینده خود را در برق می دید.

در  آن دوره برق رسانی به اشتوتگارت, که بوش قرار داشت سرعت آهسته ای داشت . با مذاکرات بین مسئولین مربوط این خطوط برق رسانی در سال 1895 ایجاد شد . پیش از آن تمام ابزار و وسایل برقی به یک سیستم داخلی تولید برق وابسته بودند . به همین علت شروع مهندسی برق بوش با تاخیر مواجه شد . رابرت مجبور بود تا ورود برق به شهر یکی یکی کار های کوچک را برعهده بگیرد و آنچه را مشتری هایش درخواست کند . زمانی که برق وارد شرکت او شد , رشد شدید شرکتش آغاز شد. با ورود برق هر خانه ها و شرکتی که نیاز به برق داشت باید قرار داد دائمی با با تامین کننده برق می بستند و در نهایت نیاز به نگه داری لوازم برقی نیز مورد نیاز شد.

اولین ورود به بازار جهانی, در سال 1898 و با  ورود به بریتانیا انجام شد. رابرت بوش به همراه فردریک سیمز, شعبه ای از شرکت خود را در لنندن تاسیس کرد. پس از لندن  نوبت به پاریس رسید . فرانسه بزرگترین بازار اروپایی خودرو بود و در سال 1899 با تاسیس زیر مجموعه به آن وارد شد . توسعه کسب و کار در پاریس با سرعت بالایی انجام شد .و از سال 1905 برند آلمانی محصولات خود را در کارخانه ای اختصاصی فرانسه نیز تولید می کرد.

در 10 سال ابتدا ایجاد شرکت رابرت بوش دچار مشکلات متعددی شد. اگر وی در آن زمان از پس مشکلات بر نمی آمد اکنون شرکت بوش وجود نداشت. در مقابل چنین مشکلاتی او هیچ وقت خود را نباخت . خوشبینی و تشنگی به علم و دانش در نهایت باعث موفقیت او شد.رابرت بوش خیال پرداز نبود زمانی که در سال 1900 تصمیم گرفت کارخانه خود را تاسیس کند. قصد داشت 200  نفر در کارخانه اش را استخدام کند. در ابتذای کار 30 نفر را به کار گرفت چنین کاری را براساس این باور شروع کرد که می تواند قسمتی از ساختمان جدید را اجاره دهد. به هر حال او می دانست به تنهایی نمی تواند کل 100 نفر ظرفیت کارخانه خود را پر کند.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

با شروع قرن بیستم صنعت خودرو روز به روز اهمیت خود را به جهانیان نشان داد. اولین مسابقات اتومبیل رانی در همان سال های  اولیه و باهدف رقابت هر چه بیشتر خودرو سازها و تولیدکننده های قطعات برگزار شد. در سال 1903 مسابقه ای به نام Godron  Bennett در ایرلند برگزار شد. که Camille Jenatzy با خودروی مرسدس در آن به قهرمانی رسید. سیستم شمع و جرقه بوش که سخت ترین شرایط هم به خوبی عمل می کرد. یکی از علل پیروزی ,پیروزی کامل در مسابقه مذکور بود.

بوش سیستم های شمع و جرقه ی خود را طی تبلیغاتی در آمریکا معرفی کرد. که منجر به سفارش هایی میلیون دلاری از سوی مشتریان آن کشور در سال 1906 شد. همین سفارش ها ,فروش برند آلمانی را در طول یک سال,  دوبرابر کرد .کسب و کار بوش در آمریکا به قدری سودده شد که آن ها در سال 1912 زیر مجموعه تولیدیخود را در  اسپرینگ فیلد ماساچوست تاسیس کردند.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

با آنکه دید خوبه نسبت به آینده داشت و برنامه مناسبی چیده بود اما در مورد این موضوع کاملا اشتباه کرده بود. تا اینکه با تلاش های پی در پی توانست بر  تمام سختی ها چیره شود. تا پایان سال 1908 میلادی رابرت بوش موفق شد 5 ساختمان به همان اندازه  را پر کند و کارکنان شرکتش به 1000 نفر رسید.

دلیل موفقیت های پی در پی شرکت بوش Robert Bosch برنامه ریزی های دقیق و حساب شده ی وی بود.

 

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

زندگی نامه رابرت بوش:

رابرت بوش ( Robert Bosch ) در  شهر لانگناو آلمان در 23 سپتامبر 1861 دیده به جهان گشود . بوش در روستا آلبک واقع در جنوب آلمان و شمال شرقی شهر اولم به دیا آمد. او یازدهمین از دوازدهمین فرزند بود. والدینش از خانواده های مرفه کشاورزان منطقه بودند. پدر وی در طبقه اجتماعی خودش از افراد تحصیل کرده بود و اهمیت زیادی برای تحصیل فرزندانش قائل بود. رابرت بوش در تمام طول مدت فعالیتش به شعار ; بهتر است پول خود را از دست بدهیم تا اعتماد و اطمینان مشتری به ما می کند را از دست بدهیم . او روی این شعار وفادار ماند و بر آن تاکید داشت. شرکت بوش همواره از اصل و ارائه کیفیت برتر در زمینه لوازم خانگی پیروی می کند. این شرکت موفق با مسئولیت محدود در سطح جهانی در زمینه صنعت ابزار آلات برقی و لوازم خانگی تاثیر گذار بوده و حضوری مستمر و موفق در بازار های جهانی دارد.

 

رقابت بعد از موفقیت در آمریکا:

پس از آمریکا نوبت به بازار های دیگر نقاط جهان رسید تا یکی پس از دیگری میربان برند آلمانی شوند. دفاتر فروش به ترتیب در میانه دوم دهه 1900 در کشور های متعدد جهان تاسیس شدند. آفریقا جنوبی ,استرالیا ,آرژانتین ,چین و ژاپن به ترتیب شاهد تاسیس دفاتر بوش شدند. تا شبکه فروش آلمانی ها به همه قاره های جهان توسعه یابد.

در مدت زمان نسبتا کوتاهی ,کارگاه ,مبدا به شرکت بین المللی موفقی شد . اساس توسعه و گسترش آن با وجود سادگی بر اختراعاتی ,ابتکاری همانند احتراق مغناطیسی برای موتور های درون سوز بنا شده بود.  در سال 1909 ارائه اولین محصولات خارجی در ایالات متحده آمریکا آغاز شد. و شرکت بوش در سال 1913 اولین تولید کننده ماشین با سیستم برقی کامل بود . در همین سال کسب و کار شرکت در خارج از آلمان ,88 درصد از درآمد را به  خود اختصاص می داد.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

تعطیلی همه بازار های جهانی بوش:

شعله ور شدن آتش اولین جنگ جهانیدر سال  1914 ,همه بازار های خارجی بوش به یک باره تعطیل شدند و تولید در آلمان به اسلحه اختصاص یافت . بوش از آن زمان به جای شمع خودرو , به تولید چاشنی های انفجاری نارنجک مشغول شد .تقریبا نیمی از نیروی انسانی شرکت نیر به خدمات نظامی فراخوانده شدند و زنان,نیرو جدید کار در کارخانه ها بودند. از میان 453 نفری که به جنگ رفتند هیچ گاه به بوش باز نگشتند.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

بوش برای کمک بیشتر به بهبود شرایط دشوار جنگ, زیر ساخت  های تولیدی خود را نیز به کار گرفت. آن ها یکی از بخش هی تولید چراغ خودرو را به بیمارستانی برای آسیب دیده گان جنگ اختصاص دادند.

در دوران جنگ جهانی, دفاتر فروش و نشان های انحصاری شرکت به نوعی به دست دیگران افتاد. البته شعبه آمریکایی که توسط سرمایه داری از همان شرکت خریداری شده بود. با همان نام بوش (BOSCH) به کار خود ادامه می داد. گاتلوب هانولد در آن زمان برای جلوگیری از هر گونه اشتباه و سر درگمی در شناسایی محصولات بوش, لوگویی دایره ای برای شرکت طراحی کرد. که تا امروز هم نشانه هایی از آن در لوگو بوش باقی مانده است .

پس از جنگ, بوش به صورت شرکت عمومی مسئولیت محدود و با نام Robert Bosch کار خود را ادامه داد و در همان ابتدا, با چالش های متعددی روبرو شد. بازگشت به بازار های جهانی به خاطر ظهور رقبا جدید ,دشواری زیادی داشت . به هر حال تسلیم شدن به هیچ گاه در دستور کار آلمانی ها قرار نداشت . آن ها به سرعت قرارداد های قدیمی را بازنویسی کرده و دفاتر جدید تاسیس کردند. در همان دوران تمرکز روی مهارت اصلی بوش یعنی عطش شدید برای نوآوری ادامه داشت.

فعالیت هایی که به خاطر جنگ جهانی اول متوقف شده بود دوباره از سر گرفته شد . نیرو محرکه ای که این بار مهندسان بوش را به تحقیق و نوآوری بیشتر هدایت می کرد. ترافیک بیشتر در جاده های سرتاسر جهان بود و نیاز به امنیت یکی از درخواست های آن محسوب می شد. تا سال 1926 تحقیق و توسعه برای ارائه محصولاتی در جهت نیاز های جدید ادامه داشت و مواردی همچون چراغ موتور سیکلک و دوچرخه, بوق, شیشه پاک کن و شمع متصل به باتری به مجموعه محصولات شرکت اضافه شدند.

با وجود نوآوری های متعدد ,صنعت خودرو سازی آلمان در میانه دوم دهه 1920 با بحران مواجه شد. کاهش تقاضا ,بوش را به فکر وا داشت تا محصولات جدیدی را به سبد قابل عرضه خود اضافه کند.

تلاش برای ورود به حوزه های جدید, با ترکیب استراتژیک های جدید و متعدد همراه شد که قبلا هر کدام بازدهی خود را ثابت کرده بودند. استراتژی ها جدید شامل بهبود محصولات موجود و توسعه آن ها  تا تولید به صورت سری در دسته ابزارهای برقی و فناوری های گرمایشی می شد. به علاوه تلاش برای ورود به حوزه های جدید همچون رادیو و تلویزیون هم  در همان استرانژی ها قرار داشت.

بوش در سال هایی که برای بازگشت به بازار قطعات خودرو تلاش می کرد, روندی جالب توجه از خدمات مشتریان را نیز شروع کرد. شبکه ای که کارگاه های تعمیر و نصب مستقل که طبق استانداری مشخص به مشتریان خدمت رسانی کنند. نیاز آن سال های صنعت خودرو بود . چنین رویکردی قبلا در آمریکا انجام شده بود و  بوش هم در سال 1921 با تاسیس Bosch Car Service تعمیرگاه هایی را در خارج از آلمان برای خدمت رسانی بهتر تاسیس کرد. تا سال 1930,  تعداد تعمیرگاه های بوش به 2750 عدد رسید. همین کارگاه ها, یکی از مهم ترین عناصر شهرت جهانی بوش در سال های بعد بودند.

پس از چند دهه فعالیت ,بوش به کیفیت و تولید سریع و ارزان مشهور شده بود . یکی از دلایل رسیدن به چنان شهرتی, خط تولید پیشرفته شرکت آلمانی بود. که از سال 1925 ,به مرور در کارخانه های متعدد پیاده سازی شد. خط تولید پیشرفته, زمان تولید شمع خودرو را از 50 روز به 5 روز رساند.

بوش در کنار بهینه سازی محصولات خود, همیشه به دنبال نوآوری های بیشتر در صنعت خودرونیز بود. شرکت در سال1927 پدیده ای جدید را به جهانیان معرفی کرد که تا به امروز هنوز کاربرد دارد. پمپ انژکتوری دیزلی, واکنش بوش به نیاز روز افزون بهینه سازی موتور های دیزلی بود که در آن سال معرفی شد. سیستم جدید بوش ابتدا برای کامیون ها طراحی شد. و از سال 1936 به صورت اختصاصی برای خودرو های سواری به بازار راه یافت.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

ماشین  اصلاح, در سال 1928 به عنوان اولین ابزار آلات برقی بوش وارد بازار شد و سبب اختراع موارد دیگری نیز گردید. شرکت بوش با چشم انداز رشد و توسعه درازمدت همراه با سودآوری برای مشتریان, سهامداران و همکاران, به این عقیده استوار بود که اولین و مناسب ترین انتخاب بر مبنای نیاز بازار مشخص می شود. بوش که در سال 1933 با یخچال خود, طلایه دار خط تولید وسایل خانگی جدید بود, اولین دریل برقی را در سال 1932 و اره عمود بر را در سال 1946 وارد بازار کرد . Blaupunkt مهندسان بوش در مسیر ورود به صنعت رادیو با همکاری عرضه محصولات آن ها در سال 1932 به معنا ورود موسیقی به جاده های سرتاسر جهان بود . این اختراعات پایه طیف گسترده ای از ابزار ها و لوازم برای انواع کاربرد های ماشینی را فراهم ساخت.در حالی که راه حل هایی کامل و جامع برای صنعت , تجارت و بازار لوازم خانگی و نیمه صنعتی ایجاد کرد.

ارزش های شرکت بوش عمل کردن به صورت جهانی  و احترام به تنوع نیاز های مشتریان در مناطق مختلف جهان بود و گسترش فرهنگ اعتماد, حمایت از کارگشایی و پیش قدم بودن, سرمایه گذاری بر توانایی های نهفته در فرهنگ های گوناگون برای جهانی کردن تفکر و عملکرد و توجه بر بهبود مستمر و اقدام به موقع , از جمله ارزش های این شرکت در راه جهانی شدن بود. سال 1952 لوازم آشپزخانه, لوازم خانگی و نیه صنعتی و لوازم هیدرولیک بر طیف محصولات اضافه شد. و عایق های حفاظتی به منظور فراهم سازی حد اکثر ایمنی برای کاربر یا مصرف کننده معرفی گردید.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

دو سال بعد مقدمات ارائه محصولات بوش در مکان های جدیدی در استرالیا, برزیل و هندوستان فراهم شد. در سال 1965 لوازم آشپرخانه بوش برای فروش فوق العاده گذاشته شد. در سال بعد طیف ابزار های برقی به بازار لوازم خانگی و نیمه صنعتی راه پیدا کرد. مدیران این شرکت عقیده داشتند, ما در سازمانی مشغول به کار هستیم که برای کارکنان خود ارزش بالایی قائل است. کار ما دائم با چالش و قدرشناسی و لذت بوده و ما در جستجو کارتیمی و ایده های نو هستیم و برای آن ارزش قائلیم و از آن پشتیبانی می کنیم . نام تجاری ما معادل تعهد به کیفیت ,خدمات و نوآوری در دراز مدت است .

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

 در سال 1978 بوش سیستم ABS. برای ماشین به صورت مشترک با صنعت ماشین سازی ایجاد کرد . نخستین دریل چکش چرخشی دو کیلو گرمی در سال 1981 توسط بوش تولید شد. چهار سال بعد ,  اولین اره برقی همه کاره جهان را معرفی کرد.  اولین سمباده لرزان نیز در سال 1988 تولید گردید . یک سال بعد تولید ابزار های برقی شامل چکش و سنگ زاویه ای در کارخانه ( سبنیتز ) ساک سونی شروع شد.

تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

بوش در 1990 دریل های چکشی و تخریب کن پنج شیار را تولید کرد و 2 سال بعد, اولین دریل ضربه ای هوشمند را اختراع نمود. شرکت های بازار یابی در چنین کشور اروپایی شرقی ( الستان, لاتویا, مجارستان, اکراین ) تاسیس کرد.تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

خریداری کارخانه های اسکیل, درمل و آتکو زو الکاست از جمله کار های بوش در قرن اخیر بوده است. شرکت بوش Robert Bosch امروزه با وفاداری نسبت به شعار مؤسس بوش, ( بهتر است پول خود را از دست بدهیم تا اعتماد و اطمینانی که مشتری به ما می کند را از دست دهیم ). هنوز از اصل ارائه کیفیت برتر پیروی می کند. این شرکت در سطحی جهانی, در زمینه صنعت ابزار آلات منشا اثر بوده و با داشتن حضوری مستمر و موفق, بیش از 270 هزار کارمن در سراسر جهان داشته ودر سال گذشته میلادی درآمدی بالغ بر 38 میلیارد یورو به دست آورده است.تاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH

شرکت رابرت بوش یکی از پیشگامان صنعت آلمان و بزرگترین تامین کننده لوازم برقی و لوازم خانگی در جهان است. کالا های مصرفی و فناوری های ساختمانی این شرکت در سال 2010, فروشی معادل 47.5 میلیارد یورو داشت. که با رشدی معادل 27 درصد در سال, سریع ترین رشد سالانه را در تاریخ 125 ساله خود به ثبت رساند.

دستاورد های مهم شرکت بوش Robert BOSCH :

_درخواست برای ثبت اختراع شمع ماشین بوش 1902

_اولین محصولات خارجی در ایالات متحده آمریکا آغاز شد 1909

_بوش اولین تولید کننده ماشین با سیستم برقی کامل بود 1913

_اولین ابزار آلات برقی بوش, ماشین موزنی بوش, وارد بازار شد 1928

_یخچال بوش طلایه دار خط تولیدوسایل خانگی جدید بود 1933

_بیمارستان رابرت بوش به عنوان یک سازمان خیریه افتتاح شد 1936

لوازم آشپزخانه, لوازم خانگی و نیمه صنعتی  و لوازم هیدرولیک بر طیف محصولات اضافه شد 1952

مقدمات ارائه محصولات بوش در مکان های جدیدی در استرالیا, برزیل و هندوستان فراهم شد 1954

لوازم آشپز خانه بوش برای فروش فوق العاده گذاشته شد 1965

بوش سیستم ABS را برای ماشین به صورت مشترک با صنعت ماشین سازی ایجاد کرد 1978

تولید ابزار های برقی در کارخانه سبنیتز در ساک سونی (چکش و سنگ زاویه ای) شروع  شد 1989

شرکت های بازار یابی در چندین کشور اروپای شرقی (لهستان, لاتویا, مجارستان و اکراین ) آغاز کرد 1992

 

 

 

جهزیه عروس-بانه مرکز-نمایندگی بوش-بوش آلمان-تاریخچه شرکت بوش  Robert BOSتاریخچه شرکت بوش Robert BOSCH CH 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.